Právě vyšlo

Pyrotechnika Zlín

10. 6. 2013, 15:04 | Diskuze (0)
Pyrotechnika Plzeň

10. 6. 2013, 15:05 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: pyrotechnika.org » Zábavná pyrotechnika
Nabídka zboží
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail
 • 0 Kč s DPH
  Detail

Zábavná pyrotechnika poradna

Celkem příspěvků v poradně: 1

Zavoláme Vám

Zábavná pyrotechnika

Zábavná pyrotechnika

7. 6. 2013, 14:00

Zábavná pyrotechnika patří neodmyslitelně k silvestrovským oslavám, občas je však používána i jindy během roku, zejména při příležitosti "oznámení světu" radostné události jako je narození potomka, kolaudace rodinného domu nebo významné jubileum.

Pyrotechnické výrobky

Tak se nazývají výrobky obsahující takové chemické sloučeniny, které při zapálení vybuchují a vytvářejí světelné i zvukové efekty. Jejich použití není zcela bez rizika, proto jsou jejich vlastnosti upraveny vyhláškou č. 174/1992 Sb.

Druhy pyrotechnických výrobků

Podle toho, zda výrobky spíše bouchají či vytváří světelné efekty je můžeme rozdělit na tzv. petardy neboli dělové rány a prskavky nebo světlice. Zvláštní skupinou je tzv. dětská zábavná pyrotechnika, jedná se o výrobky nejvyšší možné bezpečnosti, proto je mohou používat i děti. Patří sem např. práskací granule, prskavky a vystřelovací konfety. Podle výšky efektu je možné odstupňovat – nejnižší fontány (zhruba do výšky 5 metrů), mezi vyšší patří rakety a římské svíce a nejvýše dosahují pumy (až 100 metrů). Zvláštní dráhu mají výrobky v podobě hmyzu, které se točitě vznesou do výšky asi 10 metrů.

Jestliže si ohňostroj chcete spíše užít než ho obsluhovat, pak je dobrou volbou tzv. ohňostroj na míru. Jedná se o sestavu pyrotechnických výrobků, která je složena již v obchodě. Stačí ji jen jednou zapálit.

Třídy nebezpečnosti pyrotechnických výrobků

Do 1. třídy patří tzv. dětská pyrotechnika, tyto výrobky mohou být prodávány na stáncích a mohou být nakupovány i dětmi. V jejich složení jsou maximálně 3 gramy pyrotechnických sloučenin. Od 2. třídy nebezpečnosti mohou být pyrotechnické výrobky prodávány jen dospělým osobám. Do 2. třídy patří např. rakety a bengálské ohně. Výrobky 3. třídy mohou kupovat pouze lidé s průkazem odpalovače ohňostrojů, patří sem např. italské pumy či japonská slunce. K prodeji výrobků zábavné pyrotechniky 4. třídy nebezpečnosti musí dát souhlas Český báňský úřad.
Zobrazení: 46056 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20
14 600,- Kč
Detail
6 447,- Kč
Detail