Právě vyšlo


Pyrotechnika Olomouc

10. 6. 2013, 15:04 | Diskuze (0)
navigation iconNacházíte se: pyrotechnika.org » K velké oslavě lze zakoupit i pyrotechniku 3. třídy
Nabídka zboží

K velké oslavě lze zakoupit i pyrotechniku 3. třídy poradna

Celkem příspěvků v poradně: 1

Zavoláme Vám

K velké oslavě lze zakoupit i pyrotechniku 3. třídy

K velké oslavě lze zakoupit i pyrotechniku 3. třídy

7. 6. 2013, 14:18

Dostupnost zábavné pyrotechniky umožnila její využití i při rodinných oslavách. Dle intenzity dosahovaných světelných a zvukových efektů ji dělíme do čtyř tříd podle nebezpečnosti. Pyrotechnika 3. třídy laikům nepatří.

Pyrotechnika III. třídy patří jen do rukou odborníků

Nádherné světelné a různobarevné efekty, které využitím pyrotechniky 3. třídy dosahujeme, nesou s sebou i zvýšené bezpečnostní riziko při jejich odpálení. S petardami III. třídy mohou manipulovat pouze osoby starší 21 let, které splňují podmínku profesionálního proškolení. Při nákupu této pyrotechniky je nutno předložit platný průkaz o proškolení.

Prioritou je bezpečnost pyrotechniky

Dělení pyrotechniky do tříd ověřuje a potvrzuje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva. Ten na žádost výrobce či distributora provede typovou zkoušku, ověří návod k použití i likvidace nefunkčního výrobku a nakonec vydá certifikát a zkušební značku. Zároveň je tím dán systém, dle kterého se pořízené zboží bude skladovat a prodávat. Rozdělení do tříd je směrodatné i pro uživatele výrobků, neboť stanovuje, kdo může pyrotechniku užívat.

Pyrotechnika III. třídy zahrnuje širokou škálu výrobků

Je nutno zdůraznit, že tento typ pyrotechniky nelze koupit ve stáncích, ale pouze v objektech, které jsou k tomu určeny. Pokud vlastníte platný průkaz o proškolení odpalovače ohňostrojů, můžete tak získat např. petardu la bomba nebo stoupající kola, oblíbené zábleskové petardy, miny, rakety, římské svíce, vystřelovací trubice, sluníčka. Tato pyrotechnika 3. třídy se odlišuje od 1. a 2. třídy povoleným vyšším obsahem pyrotechnických dílů i střelného prachu.

Zodpovědný přístup chrání vaše blízké

Vzhledem k tomu, že k nákupu pyrotechniky III. třídy je vyžadován průkaz o proškolení, tím spíš je nezbytné, aby odpálení takové pyrotechniky provedl profesionál. Neriskujte zdraví svoje a svých blízkých a svěřte tuto zábavu specializované firmě. Jen tak můžete v klidu na obloze sledovat světelné i barevné efekty, které jste připravili pro svoje nejbližší a přátele.
Zobrazení: 31866 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20
14 600,- Kč
Detail
6 447,- Kč
Detail