Právě vyšlo

Pyrotechnika Jihlava

10. 6. 2013, 15:04 | Diskuze (0)
Pyrotechnika Karlovy Vary

10. 6. 2013, 15:05 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: pyrotechnika.org » Kulové pumy
Nabídka zboží

Kulové pumy poradna

Celkem příspěvků v poradně: 1

Zavoláme Vám

Kulové pumy

Kulové pumy

7. 6. 2013, 14:24

Chystáte rodinné nebo firemní oslavy? Chcete se pobavit s partou přátel? Hledáte ozvláštnění vaší zahradní párty? Milujete oslavy s trochou adrenalinu? Pokud jste na všechny úvodní otázky odpověděli ano, potom vás jistě uspokojí zábavní pyrotechnika a především kulové pumy. Ty dodají vaší plánované akci neobvyklý rámec a bude jistě na co v dalších dnech vzpomínat.

Rozmanitost efektů

Kulové pumy patří mezi jedny z nejefektnějších ohňostrojových prostředků a přicházejí se širokou nabídkou pestrých barev a rozmanitých tvarů a zvuků. Obvykle jsou prodávány v sadách, které zajišťují rychle za sebou jdoucí odpalování, takže se nebe postupně zaplní mnoha světelnými obrazci, květy a hvězdami, což zajistí pro ty, kteří ohňostroj sledují, neuvěřitelný zážitek.

Manipulace s kulovou pumou

Vzhledem k tomu, že tento pyrotechnický prvek patří mezi ty, které jsou pro manipulaci náročnější než prosté rakety, je zapotřebí k jeho odpálení speciální zařízení. Pumy jsou do nebe odpalovány za pomocí moždíře. Jen tak může být zajištěno, že puma vyletí dostatečně vysoko a plně rozvine svůj světelný potenciál.

Nabídka je široká

Pumy se na tuzemském trhu vyskytují v několika velikostech, a to od 45 mm až do 300 mm a také světelné efekty jsou nabízeny v široké škále Samotná puma se skládá ze dvou částí. Spodek je naplněn černým prachem, který po zapálení vymete horní část zajišťující efekty do vzduchu. Výška doletu je 50 – 200 m dle použitého průměru kulové pumy. Množství světýlek v efektové komoře je různý. Záleží na velikosti kulové pumy a zvoleného efektu. Pohybuje se od 1 až po 1500 ks.

Bezpečnost především

Při manipulaci s kulovými pumami je zapotřebí dbát na bezpečnost a postupovat důsledně podle přiloženého návodu. Vzhledem k tomu, že jde pyrotechniku 2. a vyšší třídy, nesmí s pumami manipulovat osoby mladší 18 let. Platí i zákaz používání v uzavřených prostorách, v blízkosti hořlavých látek, budov a osob. Nikdy pumu nepoužívejte v nepříznivých klimatických podmínkách jako je silný vítr, nadměrné sucho, hustý déšť apod. Kulovou pumu nepoužívejte ani po uplynutí doby spotřeby.
Zobrazení: 41234 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20
14 600,- Kč
Detail
6 447,- Kč
Detail