Právě vyšlo


Pyrotechnika Plzeň

10. 6. 2013, 15:05 | Diskuze (0)


Pyrotechnika Praha

10. 6. 2013, 15:05 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: pyrotechnika.org » Římské svíce
Nabídka zboží

Římské svíce poradna

Celkem příspěvků v poradně: 1

Zavoláme Vám

Římské svíce

Římské svíce

7. 6. 2013, 14:41

K oslavám Silvestra, Nového roku nebo jen významného životního jubilea patří neodmyslitelně také salvy a výstřely ze zábavní pyrotechniky. Nedílnou součástí oslav se stává odpalování obyčejných petard i zábavní pyrotechniky vyšších tříd, jako jsou kulové pumy či římské svíce. Na co si dát pozor při jejich odpalování? Podívejme se, co nám radí odborníci.

Jsou římské svíce ze starověkého Říma?

Když se řekne římská svíce, tak si každý vybaví tógy, katakomby a obyčejné voskové svíce, které v té době nahrazovaly elektřinu. Se starými Římany však název zábavní pyrotechniky, o které si v tomto článku a v tomto odstavci povíme víc, nemá nic společného. Pojďme a povězme si, co jsou vlastně, římské svíce zač a v jakých se dají sehnat provedeních.

Krásné efekty

Oslavy Silvestra, Nového roku či významného životního jubilea neodmyslitelně provázejí i hlučné projevy radosti v podobě petard, kulových pum, ohňostrojů či odpalování ohňostrojů zvaných římské svíce. Protože posledně jmenovaný nerozlučný průvodce oslav patří do rodiny pyrotechnických výrobků, je nutné při jejich odpalování dodržovat obecné bezpečnostní zásady, jako je bezpečný nákup, bezpečná vzdálenost při odpalování, zákaz odpalování v uzavřeném prostoru. Samozřejmostí by při odpalování veškeré pyrotechniky, tedy i římských svící, mělo být pečlivé sledování instrukcí uvedených v návodu.

Levná pyrotechnika

Římské svíce mají obvykle podobu trubiček, do nichž jsou natlakovány světlice různých barev a tvarů, které po zapálení začnou vytvářet světelné a zvukové efekty. Pro svou nízkou cenu a jednoduchost použití patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů pyrotechniky. Římské svíce můžeme dělit do několika kategorií podle typu vytvářeného efektu a počtu světlic v trubičce. K dostání jsou římské svíce obsahující od osmi do dvaceti světlic, jejichž cena se pohybuje v řádu několika desítek až stovek korun.

Římské svíce patří do druhé třídy nebezpečnosti, proto by jejich odpalování mělo zůstat výhradně záležitostí těch, kdo již oslavili osmnácté narozeniny. Co se týká původu pojmenování tohoto oblíbeného druhu pyrotechniky, ten zůstává laikovi utajen. Jisté je však jedno: římské svíce opravdu ale opravdu nejsou archeologickým nálezem ze starověkého Říma, ale moderním vynálezem, jenž se v nesprávných rukách mění téměř ve zbraň hromadného ničení.

Zobrazení: 37070 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/clients/client551/web1679/web/app/tpl/sloupec_reklama.php on line 20
6 447,- Kč
Detail
14 600,- Kč
Detail